Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

happystudio 2w1
Autor Wiadomość
PostWysłany: 30 Gru 2008 18:02 

Długo się zastanwiałam czy to napisać bo w sumie film który dostaliśmy całkiem porządny, ale zdjecia ze ślubu to totalna porażka. Piszę to po to abyście unkiali firm które oferują obsługę 2w1 czyli kamera plus zdjęcia.
Ślub mieliśmy jesienią, a do dziś nie możemy się otrząsnąć z meżem jak patrzymy na te zdjecia. Wiele, wiele bezsensownych zdjęć w koszmarnej jakości. Niby nie dużo dopłaciliśmy więc należało się tego spodziewać. Nie powatarzajcie naszygo błędu. Zatrudnijcie dobrego kamerzystę i dodatkowo fotgrafa.
Pestka

PostWysłany: 02 Sty 2009 15:32 
Pestka. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

PostWysłany: 05 Sty 2009 00:30 

Miejscowość: bialystok
Hej weselisko a znasz kogos kto zrobilby to dobrze.

PostWysłany: 06 Sty 2009 00:01 

Dobre ciekawe zdjęcia robi fotograf, a ciekawe dobre filmy kamerzysta. Jak nie zrozumiecie kochani tej prostej sprawy to co rusz będziecie pisać takie posty o kamerzystach co to przy okazji zdjęcia robią.
To, że kamera jest duża i ma czasem więcej przycisków nie wpływa na to, że kamerzysta umiejąc nią się dobrze posługiwać robi także ciekawe dobre zdjęcia. To nie jest możliwe.
FILM, a FOTOGRAFIA to zupełnie inne sztuki, a że kamerzyści w naszym wiejsko-miejski regionie mają wielkie wzięcie cały czas. Niestety inaczej niż w innych rejonach Polski to i starają sie przytulić każdy grosz który Młodym można wyrwać. Dopłacacie dla filmowca 200-500 zł, a potem macie lipę na całe życie, a nie zdjęcia.

PostWysłany: 08 Sty 2009 20:15 

Miejscowość: Białystok
foto-graf napisał(a):
Jak nie zrozumiecie kochani tej prostej sprawy to co rusz będziecie pisać takie posty o kamerzystach co to przy okazji zdjęcia robią.

Nie wiem jak było w przypadku Pestki,ale jak ja rozmawiałam z Happy było jasno powiedziano ze jedna osoba kręci film(właściciel),druga robi fotki. Widziałam jakiś czas temu na Online ogłoszenie że szukają fotografa..chyba słabego wybrali....:roll:

PostWysłany: 08 Sty 2009 21:49 
Znam kogoś 2 w jednym, ale nie jestem tu po to, aby kogoś reklamować. Kręci filmy i robi zdjęcia, ale nie przy okazji, robi to już od kilkunastu dobrych lat i powiem szczerze, że niejeden fotograf mógłby od niego się dużo nauczyć.

Czy zawsze jesteśmy zadowoleni z usług oddzielnego fotografa i kamerzysty?? Wystarczy poczytać forum lub popytać - nie ma reguły.

PostWysłany: 09 Sty 2009 16:07 

witam szukam fotografa na wesele, zalezy mi na profesjonalnych artystycznych zdjeciach... czy znacie kogos godnego polecenia bo musialam w ostatniej chwili zrezygnowac z uslug wybranego wczesniej fotografa pilne...
z gory dziekuje za szczere opinie...

PostWysłany: 11 Sty 2009 00:51 

Jaki termin ? bo to najważniejsze chyba :) poza tym artysty fotografa to trzeba szukać 2 lata wcześniej i wyłożyć na niego minimum 3000zł.

PostWysłany: 11 Sty 2009 00:54 

Hej_weselisko napisał(a):

Czy zawsze jesteśmy zadowoleni z usług oddzielnego fotografa i kamerzysty?? Wystarczy poczytać forum lub popytać - nie ma reguły.

A no nie ma reguły, tylko, że oszczędzając na fotografie, biorąc do tego zajęcia kamerzystę co to niby ma fotografa super hiper, a potem przychodzi jakiś małolat lub żoneczka kamerzysty skazujecie się od razu jakby z definicji na kiepski materiał fotograficzny.

PostWysłany: 12 Sty 2009 14:59 

hym.... nigdy nie sadzilem ze ta firma moze sie znalezc w niesolidnych firmach

korzystalem z uslug tej firmy i jestem zadowolony, nawet bardzo

pestka piszesz ze film jest ok , nasz tez , wrecz moge powiedziec ze jest dobrze zmontowany i sa fajne wstawki "teledyskowe" co bardzo urozmaica film i az tak bardzo sie nie nudzi przy ogladniu (szczegolnie gdy to sie robi ktorys raz z rzedu :) )
panowie zaskoczyli nas posiadaniem dobrego sprzetu ( u ciebie musieli juz go posiadac bo nasze wesele bylo wczesniej - w maju ), przywiezli na sale 2 kamery , z czego jedna zamontowali na fajnym wysokim wysiegniku , a druga krecili z reki , wiec mieli sporo materialu do zrobienia filmu i tak jak pisalem wyszlo im calkiem niezle

co do zdjec , nie wiem jak u was, ale u nas panow bylo dwoch na zmiane raz krecili raz fotografowali, czasami we dwoch fotografowali , bo aparaty fotograficzne rowniez posiadali dwa, aparaty sa napewno z wyzszej polki, coz na marke nie patrzylem ale wiem jedno ze posiadali do nich dodatkowe obiektywy i je zmieniali , a tego w kiepskich aparatach nie da sie zrobic :)
jakosc zdjec rowniez nas zadawala, zreszta ciezko jest zrobic zdjecie kiepskiej jakosci dobrym aparatem :), nawet jesli jakims cudem takie wyjdzie to zawsze mozna je skasowac, w koncu teraz wszyscy robia cyfrowkami
Co do artyzmu zdjec, to zalezy kto czego sie spodziewa, ja uwazam ze nie jestem modelem i specjalnie fotogeniczny wiec na zdjeciach wygladam tak jak wygladam w rzeczywistosci :) i chyba tak byc powinno , chyba ze ktos uwaza ze w photoshopie mozna zrobic wszystko i oczekuje ze ze shreka zrobi sie ksiecia na bialym koniu , ja tego nie oczekiwalem
Przed slubem przegladalem wiele galeri zdjec znanych i malo znanych fotografow i musze powiedzec ze ze zdjeciami jest tak, ze to tylko fart - przypadek, zbieg okolicznosci sluzy do zrobienia super zdjecia i dlatego ladne zdjecia udaje sie robic tym slabszym i tym lepszym fotografom , szczegolenie ze teraz w dobie cyfrowek cyka sie setki zdjec i zawsze cos sie trafi. Widzilem naprawde kiepskie sesje zdjeciowe u znanych fotogrfow krzyczacych sobie ponad 2tys, jak i bardzo dobre u fotografow malo znanych tych za 500 zl. Ostatnio swiat obieglo zdjecie zmeczonego zolnieza chyba siedziacego w okopie, niestety czesciowo nieostre, a wygralo przestizowy swiatowt konkurs, to tylko swiadczy o przypadkowosci tak zwanego artyzmu.
Na zdjeciach najbardziej mi zalezalo, w poczatkowej fazie nawet nie chcielismy kamerzysty ( zdecydowalismy o nim chyba ze 3-4 dni przed slubem), wiec duza wage przykladalem jakie beda zdjecia i naprawde przegladalem cala mase galerii fotografow , jak pojechalem dogadac sie i obejrzec zdjecia okazalo sie w niczym nie odbiegaja od innych , a skoro nie widac roznicy to po co przeplacac ?? :)

Zdjec dostalilismy chyba ze 120 wywolanych i ponad 900 na plycie , mielismy prawo wyboru zdjec do wywolania , ale decyzje ktore wywola pozastowailismy fotografowi , oczywiscie byc moze inne zdjecia bysmy wybrali i zapewne jeszcze ze 100 sobie wywolamy , ale przy tych cenach za odbitke (okolo 30gr) to nie ma o co kopi kruszyc tym bardziej ze to my tak zdecydowalismy.

musze jeszcze napisac o obsludze, ktora tak naprawde nam sie bardzo podobala i wlasnie dlatego pojechalismy do tej firmy
po pierwsze dzwoniac do roznych fotografow niczego konkretnego nie mona bylo sie dowiedziec kazdy mowil prosze przyjechac i sie dogadamy, a ja nie mam czasu na odwiedzanie 50 fotografow tylko po to zeby sie dowiedziec ze mi cos podstawowego nie bedzie pasowalo, dzwoniac do happystudio dowiedzielismy sie ile kosztuje i co za to dostaniemy i ze oczywiscie mozemy zamowic cos dodatkowo, po prostu konkretna rozmowa
po drugie fotograf i kamerzysta nie przeszkadzal nam w tym dniu, co uwazam za bardzo duzy plus, oni po prostu dokumentowali impreze , a nie jak to czesto bywa u innych ze co moment kazli sie z czyms zatrzymac, na cos poczekac , cos powtorzyc, tak jak pisalem wczesniej my chcielismy miec ladny dokument , a nie przeklamane i ustawione zdjecia
po trzecie fotograf byl na zawolanie, mowilo sie ze chce sie miec z kims zdjecie i fotograf natychmiast robil, najfajniejsza sytuacja bylo to ze pod koniec imprezy panowie spakowali caly sprzet i przyszli sie pozegnac , a moj juz troche wstowiony kolega :) powiedzial ze musi miec zdjecie z para mlodych , ja zaczalem tlumaczyc ze panowie juz sie spakowali, a fotograf powiedzial ze nie ma sprawy i zaczal rozpakowywac aparat i oczywiscie zrobil zdjecie
po czwarte to sam fotograf nas namowil na sesje zdjeciowa tydzien po slubie, na ktora nie moglismy sie zdecydowac, mogl tego nie robic bo za to dodatkowo nie placilismy , a on mial by dzien wolny i mniej roboty

tak naprawde nie wiem czego oczekiwaliscie po zdjeciach, jesli oczekiwaliscie ze te 900 ( nie wiem ile dostaliscie , ale sadze ze podobnie jak my ) zdjec maja byc super i idealne, to powiem ci ze nawet przy profesjonalnych sesjach cyka sie ich mase, a wybiera sie tylko kilka, a byc moze tylko 1

niektozy robia ze slubu i wesela bog wie co, ustawiaja wszystko co do minuty, zamawiaja dorozki, cwicza pierwszy taniec, sprowadzaja sukienki i garnitury, wszystko robione jest na pokaz , nikt nie patrzy tak naprawde w wyjatkowosc tej chwili tylko jak to bedzie wygladalo, oczywiscie wtedy zawsze cos sie posypie , ktos sie spozni, spadnie deszcz, ktos sie potknie, cos przyjdzie nie tak.

ogolnie zastanawiam sie co mozna zobic zle w zdjeciach ? jesli ktos chce sie doszukiwac artyzmu w poddenerwowanej parze stojacej przed oltarzem , albo zdenerwowanych i roztkliwionych rodzicow przy bogslowienstwie, to powiem ze jest to z reguly niemozliwe
najczesciej na imprezach biegaja podchmieleni ludzie ze zwyklymi cyfrowkami i cykaja co popadnie i okazuje sie ze zdjecia sa OK i milo sie je oglada , acha i nidy ich nie ma az 900 !!!
nie wiem czego sie spodziewaliscie, ze wasze zdjecia beda jak na okladce jakiegos dobrego czasopisma ? troche samokrytyki i zastanowcie sie czy wogole tam byscie sie nadawali i tak naprawde zastanowcie sie jakie warunki potrzebne sa na takie fotki , bo to nie tylko aparat , ale i cala masa inych dodatkowych czynnikow
nie wierze zebyscie dostali ciemnie , rozmazane i nieostre zdjecia , ja nie mam ani jednego takiego

w razie watpliwosci sluze swoimi zdjeciami
Image

PostWysłany: 12 Sty 2009 21:43 

No te zdjęcie które pokazałeś choć dla Ciebie emocjonalnie cenne jest dowodem totalnego braku umiejętności i nie opanowanego warsztatu.
Foto-Grafia, czyli rysowanie światłem, a gdzie tu światło. Taki kadr u mnie od razu idzie do kosza z powodu niedoświetlenia, choć sam pokazany kadr do przyjęcia jest.

PostWysłany: 12 Sty 2009 23:04 

widocznie dlatego szukasz klientow na hejwesele :) , a on fotografuje wesela :)
te zdjecie rzeczywiscie moze i jest troche ciemnie, ale ja sie ciesze ze fotograf go nie wyrzucil, bo jest ladne i nie jest w zaden sposob pozowane, po prostu w ten sposob kleczelismy na kleczniku i w pewnym momencie wzielismy sie za rece, fotograf tylko zlapal tylko ten moment
zdjecie znajduje sie posrod tych nie wywolanych, wiec widocznie nie chcial sie nim specjalnie chwalic i w zaden sposob nie jest obrabiane ( oprocz zmniejenia przezemnie z oczywistych powodow )
rozjasnienie go to zaden problem, nawet ja to potrafie zrobic, nie mowiac o tym ze jesli zaniose je do wywolania do dobrego laboratorium , to zapewne przy wywolywaniu mi je rozjasnia atomatycznie :)

dla kontrastu pokaze podobne zdjecie zrobione mojej siostrze kilka lat temu przez bardzo znanego fotografa , ktory tak jak piszesz chyba juz teraz ponizej 3 tys nie schodzi
dodam ze to juz zdjecie obrobione , nie wiem jak wygladal orginal
mam nadzieje ze twoje oko zdolnego fotografa wylapie te nieostrosci i inne mankamenty ;), bo ja je widze

Image

w sumie jak dla mnie to roznicy nie ma jaki fotograf , chyba ze ktos ze snobizmu lubi sie chwalic znanymi nazwiskami i robi z wesela teatr i spodziewa sie ze jak sie powie nazwisko to wszyscy beda bic brawo , a potkniec nie beda widziec
tak jak napisalem na samym poczatku , prawdziwe artystyczne zdjecie to czysty przypadek , czasami umiejetnosci nawet moga w nim przeszkodzic

PostWysłany: 13 Sty 2009 21:04 

A na tym drugim co pokazałeś widać ewidentnie, że fotograf nie umie obchodzić sie z błyskiem. Rzadko kto to umie robić tak aby na zdjęciach z kilometra nie było widać, ze są z fleszem robione.
ja wiem jedno zdjęcie dla fotografa ma inną wartość niż te same zdjęcie dla osoby która na nim jest lub je otrzymuje. Ma wartość bezcenną bo emocjonalną i niech tak zostanie.

PostWysłany: 13 Sty 2009 22:03 

wiec wlasnie tak jest z fotografami
pierwsze zdjecie jest zrobione w tamtym roku w maju za 500zl przez happystudio
drugie zdjecie jest zrobione 4 lata temu za ponad 2 tys przez bardzo znanego i obleganego fotografa, specjalnie nie wymieniam nazwiska, bo moja siostra jest bardzo zadowolona i zachwycona

moze to kwestia snobizmu, ze drogie zawsze musi oznaczac dobre , a tanie to tandeta, a czesto jednak to nie prawda

byc moze zeby Pestka zapłacila duzo wiecej , to te zdjecia ktore posiada okazaly by sie cudowne :)

PostWysłany: 14 Sty 2009 13:22 

Oczywiście przyznaję Ci racje, ze zapłacona cena za usługę nie gwarantuje od razu rewelacyjnej realizacji reportażu. U nas tu nikt nie płaci po 3000zl za reportaż ślubny. Niemniej zatrudnienie fotografa z doświadczeniem który się ceni z definicji stwarza większe szanse na ciekawe zdjęcia niż kogoś za 500zl. tak w przyrodzie jest. Te fotki co pokazałeś potwierdzają jedynie, że zdarzają się wyjątki od reguły.
Ślub mamy raz, raz jest szansa, a często ludzie biorą fotografa z pół darmo la potem zgrzytanie zębami i telefony do mnie, ze może chociaż plener nam pan zrobi bo to co dostaliśmy od kamerzysty poszło do pudelka po butach i pod szafę.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości