Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Autor Wiadomość
PostWysłany: 18 Sty 2009 10:41 

Ja miałam kamerzystę i fotografa w jednym i jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni z pracy tego pana.

PostWysłany: 21 Sty 2009 13:07 

Wszystko jest względne. Film jak wspomniałam jest fajny, ale zdjecia nasze w porównaniu do zdjęć które mają znajomi od innych fotograów to porażka.

PostWysłany: 26 Sty 2009 00:59 

nadal nie odpowiedzialas co ci sie w zdjeciach nie podoba , co takiego zlego w nich jest ?

ja w zaden sposob nie moge zrozumiec w jaki sposob mozna zrobic ponad 900 beznadziejnych zdjec

PostWysłany: 27 Sty 2009 21:00 

Daj spokój dziewczynie. Jakby się miała czym pochwalić to by się pochwaliła, taka natura ludzka. 900 zdjęć powiadasz. Czyli o 600 za dużo :) dla tego lipne wyszły. Kolejny dowód na to, że kamerzyści precz ;) od zdjęć ślubnych, to nie film nie trzeba robić ich w tysiącach. Choć z drugiej strony Pestka nigdzie nie wspomniała o ilości zdjęć. Czyżbyś był autorem tych zdjęć ;)
ps.
kamerzyści precz ;) od fotografowania, a fotografowie od kamer, to na prawdę jest łatwe do zrozumienia.

PostWysłany: 10 Mar 2009 01:15 

CTOS napisał(a):
w razie watpliwosci sluze swoimi zdjeciami
Image

Ja tam się nie znam, ale moim zdaniem centralny kadr wcale nie pasuje do takiej sceny. Zdjęcie niedoświetlone - dlaczego więc nie wyciągnięte w programie graficznym? Aaaa, wiem - szum by się pojawił w cieniach, ale z tym dało by się coś zrobić (np. silna winieta), tylko czy jest sens ratować takie zdjęcie. Ta fotografia jest typowym przykładem chałturzenia - odbębnić nockę, zrzucić foty bezpośrednio z kart na DVD i skasować pieniądze.
A w ogóle zastanawia mnie dlaczego to zdjęcie jest niedoświetlone? Czy fotograf nie potrafił korzystać ze światłomierza? A może tryb "auto" w aparacie nie zadziałał właściwie;) A może refleks na obrączce wprowadził w błąd matrycowy pomiar światła? A może fotograf ma świadomość tego, że z powodu trudnych warunków oświetleniowych nie niepewnej ręki musiałby użyć wysokiego ISO i wygenerowane szumy nie pozwoliłyby rozpoznać czy to dłonie, czy twarze :lol: Patrząc na bokeh widzę, że obiektyw ciemny jak diabli - pewnie kitowy. A może to jakąś hybrydą lub kompaktem robione było??

Pamiętajcie ludziska! Aby wykonać doskonałe zdjęcie w miejscach z ograniczoną ilością światła trzeba mieć mega sprzęt na bazie niskoszumnej matrycy (najlepiej o rozmiarze takim jak klatka filmu małoobrazkowego, czyli klatka standardowej kliszy) i do tego jasne obiektywy. Oczywiście można umiejętnie korzystać z lampy błyskowej - ale pod żadnym pozorem nie może to być walenie na wprost. Ale tak się składa, że nie zawsze jest od czego odbić światła błyskowego (ściany, sufity w kościołach nie zawsze sprzyjają). Sprzęt umożliwiający zrobienie świetnej fotki niezależnie od warunków kosztuje kupę szmalu, jeżeli ktoś potrafi się nim umiejętnie posłużyć i ma duszę artysty, to nie ma co się dziwić, że taka sesja kosztuje minimum 3 tysiące złotych.

Zobaczcie co można wyczarować przy spełnieniu warunków sprzętowo-umiejętnościowych:

adamtrzcionka.pl

Wesele trwa jeden dzień, zdjęcia zostaną na resztę życia. Uważam, że nie można na nich oszczędzać.

PostWysłany: 29 Mar 2009 23:17 

Tu nie ma co filozofować i o technikaliach sie rozpisywać. W takich firemkach jak ta która robiła te zdjecie pracują przypadkowi fotografowie podnajmowani prawi z ulicy za stóweczkę lub co najwyżej trzy stóweczki. Efekty jak na zdjęciu zapewnione. Szkoda , ze kamerzyści i to nawet dobrzy kamerzyści nie robią tego co umieją robić najlepiej tylko w cudotwórców się bawią. Może chodzi o kasę :) ;)

PostWysłany: 16 Maj 2009 16:10 

@Chomicki K.

obejzalem zdjecia z pokazanej strony , musze powiedziec ze sa swietne i chcialbym takie miec , jednak to co na pisalem nie stac mnie na takie , dlatego zdecydowalem sie cos tanszego i musze powiedziec ze jestem zadowolony
zreszta to co juz tez napisalem , jakbym nawet zaciagnal kredyt i zdecydowal sie na takie zdjecia , jakie ja mam gwarancje ze zdjecia z mojego wesela tez beda takie jak na tej stronie ???

a tak a propo pokazanego zdjecia, to je wywolalem w laboratorium w media markt bo bylo najtaniej i tam od razu je bez klopotu rozjasniono i wyglada calkowiecie inaczej ( niby salbe laboratorium a co umieja :) )
a pokazalem je daltego ze zostalo zrobione za 500zl , a drugie pokazane zostalo zrobione za 2300zl 4 lata wczesniej
i tak naprawde nie widzialem sensu placenia 1800zl wiecej, po prostu o tyle mialbym lzejsza kieszen majac to samo

a pokazane na tej stronie co dales linka zdjecia to nie tylko kwesia umiejetnosci fotografowania czy dobrego aparatu a w wiekszosci kwestia poznania i umiejetnosci photoshopa i moge sie zalozyc ze z moich 900 zdjec jakbym dal je autorowi tamtych zdjec , to zapewne tez by zrobil kilka swietnych, pieknych

byc moze warto za to zaplacic te 2500zl wiecej, ja ich nie mam i wczesniej nie mialem, ale mam zdjecia :) , moze kiedys naucze sie photoshopa , kto wie :), no pozostanie jeszcze dusza atrtysty, tego nie mam i chyba sie nie nucze , choc pewne rzeczy dostrzec potrafie

i jeszcze raz powtorze to co napisalem na poczatku , ja chcialem miec dokumentacje ze slubu i wesela , dokladnie to dostalem i jestem z tego zadowolony
coz pozostaniemy shrekiem i fiona , byc moze zebysmy dali te 2500zl wiecej, zostalibysmy kenm i barbi , coz kto co lubi, coz moze lepiej polubic siebie niz robic operacje plastyczna na papierku :)
kwestia gustu i keiszeni

Re: happystudio 2w1
PostWysłany: 27 Sty 2015 23:59 

W dobie współczesnych pełnoklatkowych lustrzanek nie jest prawdą, że obraz z kamery typowej HDV (jak na prawie każdym weselu) jest lepszy od tego z aparatu. Jakość obrazu z aparatu jest po prostu dużo lepsza (pełne HD!, kolorki, plastyka, wymienna optyka, praca w gorszym oświetleniu...) i już nie bardzo wiadomo czy ktoś z dobrą lustrzanką nie nakręci lepszego filmu. Oczywiście wymaga to większej wiedzy i wprawy ale liczy się efekt końcowy. Pojawiło się dużo firm, które wykorzystują aparaty do realizacji video z wesel i to z bardzo dobrym skutkiem. Podsumowując: założenie, że człowiek z kamerą nagra lepiej, a ktoś z aparatem już nie -nie jest dziś już takie oczywiste.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość