Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Szukam taniego fotografa z Białegostoku, ślub 6 listopada
Autor Wiadomość
PostWysłany: 19 Paź 2010 13:34 

Szukam profesjonalisty z Białegostoku, musi być tani

odpowiedź
PostWysłany: 19 Paź 2010 14:13 

Hej, u mojej siostru robił Dębowski -fotki ładne i niedrogi.

szkoda
PostWysłany: 19 Paź 2010 15:57 

Dzwoniłam, ale na teń dzień ma już zajęty termin :cry:

prawda
PostWysłany: 19 Paź 2010 16:07 

z decyzją na rezerwację dobrego fotografa nie można zwlekać. Tych co dorabiali na czarno podobno ściga skarbówka, młodzi też przez to są wzywani - tak słyszałam ,pozdro

Re: Szukam taniego fotografa z Białegostoku, ślub 6 listopad
PostWysłany: 19 Paź 2010 17:51 

monisia222 napisał(a):

Boże drogi. Ręce opadają. Jeśli jest coś dobrego i taniego to szwindel czuć na odległość. Rozmawiałam z wieloma fotografami i zawsze pytałam dlaczego fotografia jest taka droga. Zawsze padała ta sama odpowiedź: inwestycja w sprzęt wysokiej klasy to co najmniej 20000 zł (tak jest 20tys!!!), licencjonowane oprogramowanie, sprzęt komputerowy z monitorem, ZUS, podatek dochodowy, materiał który otrzymam i wiele innych.
Sama prowadzę działalność gospodarczą i od razu wiem, że praca poniżej 1500 zł jest nieopłacalna. A jeśli ktoś to robi to znaczy, że oszczędza na czymś. Może to nieopłacany ZUS, może skarbówka, a może trefny sprzęt. Osobiście szukałam fotografa za 1000 zł. I ciesze się że nie zdecydowałam się na któregoś z nich. Nigdy bym nie powierzyła najważniejszego dnia mojego życia aby urwał ktoś kto dzień przed moim ślubem może się rozpłynąć w powietrzu bo nie działa legalnie. Monisia222 domagaj się od swojego wybranego fotografa rachunku na pełni kwotę zobaczysz co ci powie.
Ja swojemu fotografowi zapłacę 1950 zł za fajny komplet z fotoksięga plus opłaty za przejazd i opłaty związane z biletami wstępu w miejscach plenerowych. To dwa razy więcej niż chciałam ale porównując fotki mojej koleżanki od fotografa za 900 zł z fotkami które widziałam u mojego to niebo a ziemia. Różnica w kolorystyce, ostrości i przede wszystkim pomysłowości. Widziałam nie tylko fotki reklamuje ale też całe galerie ze wszystkimi zdjęciami które otrzymała para. A zawsze jest tak, że fotki znajomych są bardziej akceptowane niż osób których nie znasz bo po prostu widzisz znajome twarze. Wzięłam przyjaciółkę ze sobą na spotkanie z moim fotografem bo liczyłem, że skoro ona już po to dużo mi podpowie. W czasie spotkania sama zarezerwowała plener na rocznice ślubu i przyznała,, że do tej pory miała ładne zdjęcia a teraz wie co to znaczy piękne.
Jeszcze jedno. Jestem zachwycona cena jaką zapłacę za moje pamiątki porównując do cen (przynajmniej tych do których dzwoniłam) z Warszawy i Krakowa (ok 600 tys za dużo mniejsze pakiety niż w Białymstoku). ale zdjęcia maja piękne, cud miód.

PostWysłany: 19 Paź 2010 17:55 

PRZEPRASZAM mała poprawka napisałam 600 tys a chodziła mi o 6000 zł.

PostWysłany: 19 Paź 2010 18:17 

Przypominałam sobie jeszcze porady koleżanek. Nigdy nie brać fotografa i kamerzysty z tej samej firmy, nawet jeśli dają eXtra upusty. Tacy ludzie to nie pasjonaci tylko wujkowie ze sprzętem. Dajcie spokój.

tani fotograf na ślub
PostWysłany: 19 Paź 2010 19:30 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, kamerzysta nie wchodzi w grę bo wolę mieć fajne zdjęcia niż 2 w 1 . Też słyszałam,że tzw foto -video to układy. Koleżanka czekała pół roku na zdjęcia -robił jakiś "fotoziutek" ze szwagrem. Zdjęcia w miarę ale film HORROR !

fotograf
PostWysłany: 20 Paź 2010 00:08 

Podobno profesjonalny fotograf to co nosi w torbie jest warte minimum 20 tys. Dobry aparat reporterski ma mało wspólnego z tym z MM za 2 tys, nie mówiąc o drogich obiektywach . Na zdjęciach pocztówkowych tego aż tak bardzo nie widać ale większy format -to bajka jakie kolorki i plastyka. Mój znajomy robił Nikonem z wbudowaną lampą -mieliśmy później porównanie po weselu. Zdjęcia fotografa z Nikonem D700 były zupełnie inne -jak z innej bajki. Nie warto oszczędzać bo można się przejechać. Trzeba dobrze poszukać -pewnie coś się trafi :)

PostWysłany: 28 Paź 2010 13:13 

monisia222 napisał(a):

Witam, znam fajnego fotografa, który ma profesjonalny sprzęt Nikona D3. Nie jest z Białegostoku, ale działa na terenie całej Polski, ostatnio wizytował Mazury i Toruń i i tak jego ceny są konkurencyjne. Jak interesują Cię jego zdjatka to mogę Ci podać adres strony WWW, daj znać na maila.

PostWysłany: 28 Paź 2010 23:13 

gryzaczek napisał(a):
monisia222 napisał(a):

Witam, znam fajnego fotografa, który ma profesjonalny sprzęt Nikona D3. Nie jest z Białegostoku, ale działa na terenie całej Polski, ostatnio wizytował Mazury i Toruń i i tak jego ceny są konkurencyjne. Jak interesują Cię jego zdjatka to mogę Ci podać adres strony WWW, daj znać na maila.

Ostatnio był widziany na trasie Zambrów- Białystok, jeździ zielonym barakowozem , ma osiołka i małpkę kapucynkę.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości